Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. Anderson Silva

11. 3. 2011

 Anderson da Silva se narodil 14. dubna 1975, v Curitiba, Brazil.His zájem o bojová umění začal ve věku 14 let, když začal učit Tae Kwon dělá, ale on by se začít bojovat profesionálně až o 11 let později. Do té doby, Anderson Silva byl vlastně pracuje zvláštní pracovní místa , která zahrnovala vše od pracovních míst ve službách u McDonalda na administrativní kancelářské práce.  

Když Anderson Silva se začít bojovat v roce 2000 jako součást z Mekky obvodu Brazílie, on měl pochybnou čest, že ztratí svůj první zápas na Luiz Azeredo. Jeho štěstí se změnilo, když Anderson vyhrál jeho další dva záchvaty v okázalé módě knockout. Dočkat, až test jeho schopností jinde, Anderson Silva šel do Japonska v roce 2001 bojovat na okruhu Shooto. Po jednomyslné rozhodnutí, proti Tetsuji Kato v jeho prvním zápase Shooto, Anderson Silva rozdělí jeho čas mezi Mekkou a Shooto až do poloviny-2001 a neztratil zápas v tomto procesu. Anderson Silva dokázal, že on se blížil vrcholu své hry v létě 2001, když on zachytil Shooto middleweight titul proti Yahato Sakurai, který nebyl nikdy poražen.

Anderson Silva se připojí k hrdosti a Cage Rage

Jak jeho boj kariéru rozšířil, Anderson Silva se účastnil zápasů na čtyřech kontinentech v letech 2003 a 2006.Zpočátku bojovat jako člen vysoce ceněné Chute Boxe akademie, on se přesunul k Muay Thai Dream Team a nakonec se usadil v novém týmu s názvem Černý dům.

Anderson Silva tým změny ukázala být povrchní, protože on stále vyhrávat všude on šel. S jeho Mecca vítěznou sérii neporušený, Anderson Silva bojoval téměř výhradně v Japonsku na okruhu PRIDE až do roku 2004, vyhrál tři z pěti zápasů. Mezi výhry byly vítězství nad Carlos Newton, ex-šampión UFC, a Alexander Otsuka, známý také jako "řezník sněmu." V roce 2004, Anderson Silva připojil Cage Rage a hned vyhrál titul s middleweight vítězství nad Lee Murray. Anderson Silva by úspěšně obhájit Cage Rage pásu až do roku 2006.  

Anderson Silva se připojí k UFC

V roce 2006, Anderson Silva už ukázala se jako divoký konkurenta a top-Vrub smíšený-válečný-umění mistra, což se UFC je dalším logickým krokem v jeho pátrání po slávě. Před inkoust vyschl, UFC byl těžce podporovat Anderson Silva před tím, než vůbec vstoupil do jejich kruhu. Když přišel čas na jeho debutovat proti UFC Chris Leben, Anderson Silva nezklamala. Leben byl dole a ven v méně než minutu, a jeho příští zápas, Anderson Silva porazil Rich Franklin vyhrát UFC Middleweight hlavy.

Vzhledem k tomu, porážet Rich Franklin v roce 2006, Anderson Silva udržel jeho pás ve dvou obranných oficiálního názvu zápasů, včetně testy zápas s Franklinem. Dokonce s konkurencí, Anderson Silva nadále stojí vysoký, a on překročil 20-vyhrát bariéra a zároveň trpí méně než pět ztráty.

V roce 2008, Anderson Silva pokračoval obhajovat jeho titul s vyhrát proti Dan Henderson v březnu. Po jeho ohromující výkon proti Dan Henderson, Silva měl dvě bezvýrazný boje (a vyhraje) proti Patrick Cote a Thales Leites.Tyto dva výkony výzva výzva UFC Dana White, aby se zasadila Anderson Silva až světle heavyweight divize při hledání více agresivní talent.

Anderson Silva porazí Forrest Griffin

8. srpna 2009, Anderson Silva bojoval bývalý šampion lehké Forrest Griffin v UFC 101, zápas, který skončil s zničující nejprve-dokola knockout od Spider.